Wednesday, April 13, 2011

Pozor na padělané luxusní kabelky

Každý rok se vyrobí desítky milionů a možná i více různých falešných luxusních kabelek a dalších napodobenin a škody celosvětově dosahují mnoha miliard dolarů. Není tomu tak dlouho co se i u nás našly sklady a v nich doslova tisíce padělků kabelek značky Louis Vuitton, ale i další. Falešných luxusních kabelek je tak obrovské množství, že je mnohem více pravděpodobné, že když uvidíte nějakou luxusní kabelku, bude se nejspíše jednat o padělek. Samozřejmě i Česká republika v tomto není výjimkou a tak se i k nám dováží obrovské množství padělaných luxusních kabelek. Tyto padělky na první pohled sice skutečně vypadají jako originální luxusní kabelky, avšak realita je samozřejmě zcela jiná. Jsou nekvalitně vyrobené a samozřejmě jsou u nich použity mnohem horší materiály. Už při trošku podrobnějším prohlédnutí okamžitě zjistíte, že to není kvalitní zboží. To však není zdaleka to nejhorší, protože asi nepředpokládáte, že vaši kabelku bude podrobně někdo studovat. Problém u falešných luxusních kabelek je v tom, že tyto padělané luxusní kabelky jsou vyrobeny nekvalitně a ze špatných materiálů. Co z toho vlastně vyplývá? To je přece velmi jednoduché. Taková kabelka nevydrží často ani desetinu toho co originál a zničí se často již po velmi Krátké době používání. Nemusí jít samozřejmě o zničení ve smyslu, že už kabelka není použitelné, ale velmi rychle se tyto nekvalitní látky opotřebují a tak již po pár dnech nebo týdnech vypadá taková falešná luxusní kabelka ošuntěle a ani náhodou luxusně.

Jak poznat falešnou kabelku?

Poznat falešnou luxusní kabelku se může zdát složité, ale skutečnost je úplně jiná, vlastně je to poměrně jednoduché. To první a nejdůležitější, na co se musíte soustředit, pokud si nechcete koupit falešnou kabelku je cena. Nikdy, opravdu nikdy nenabízejí společnosti, které vyrábějí luxusní zboží nějak velmi výrazné slevy. Součástí světa luxusu je i to, že prostě není levný a nikdo kdo si luxusní zboží kupuje nechce, aby ho měl i každý druhý. Proto nejenom kabelky, ale žádné luxusní zboží nikdy nenakupujte za podezřele nízkou cenu. Pokud je luxusní kabelka třeba dvakrát nebo i vícekrát levnější než jak je tomu obvyklé u té které značky, pak máte prakticky na 100% v rukou padělek. Tyto luxusní značky nedělají akce ve stylu 80% sleva podobně. Pokud si koupíte levně NOVOU luxusní kabelku, kupujete si na 100% padělek. Nenechte se obelhat prodejci řečmi os speciální akci, zaváděcí ceně, zboží vyráběném v jiné továrně, speciálním dovozem velkých sérií, díky čemuž je možné toto zboží prodávat za desetinu ceny a podobně, všechno to jsou jenom triky jak Vám prodat nekvalitní zboží, které má téměř nulovou hodnotu a tak Vás okrást.
V případě že kupujete luxusní kabelku, pak to samozřejmě nejlépe uděláte v originál obchodě této značky, nebo na internetu v obchodech, které mají různé certifikáty pravosti a podobné věci, které vždycky hledejte. I tak však může být nákup na internetu rizikový. Dávejte si také samozřejmě pozor na internetové aukční servery, tyto stránky se falešným zbožím často jen hemží.

Shrňme si proto na závěr pár pravidel, jak se vyhnout nákupu padělaných kabelek. V první řadě si dávejte pozor na cenu. Někdy je skutečně velmi obtížné odolat tomu, získat luxusní kabelku za velmi nízkou cenu, je však nutné myslet na to, že je prakticky stoprocentní šance, že se jedná o falešnou kabelku. Dalším bodem je pak místo, kde kabelku kupujete a samozřejmě to jak kabelka vypadá při detailním pohledu.

No comments:

Post a Comment